درمان سرطان روده بزرگ با دستگاه بی سیم

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی یک دستگاه بی سیم برای ارائه گزینه های جدید در درمان سرطان روده بزرگ معرفی شده است.

تیمی از دانشگاه تگزاس در دانشگاه آمریکایی (A&M) در حال توسعه یک دستگاه داخل حفره‌ای هستند که به پزشکان اجازه می‌دهد سلول‌های سرطانی باقیمانده در طول جراحی را بکشند و نیاز به درمان‌های اضافی مانند شیمی‌درمانی را کاهش دهند.

جراحی تنها گزینه درمانی برای افرادی بود که سرطان روده بزرگ تشخیص داده شد. متأسفانه، اگر سلول های سرطانی میکروسکوپی در طول جراحی باقی بمانند، جراحی اغلب با عود بیماری در محل سرطان پیچیده می شود. شیمی درمانی یک گزینه درمانی است که اغلب با جراحی انجام می شود، اگرچه می تواند منجر به عوارض جانبی مضر شود.

دکتر. دستگاه بی سیم ارزان قیمت با گزینه های درمانی ایمن تر و دقیق تر برای سرطان ارائه می دهد.

محققان از درمان فوتودینامیک (PDT) برای کشتن سلول های سرطانی در حین جراحی با استفاده از یک داروی حساس به نور، یک داروی فعال کننده نور، استفاده کردند. در طی این فرآیند، جراحان می توانند بیشتر تومور را بردارند، سپس زمانی که داروی حساس به نور توسط نور فعال می شود، بستر تومور را کاملا تحت تابش قرار دهند. این ترکیب منجر به درمان کامل به روشی ایمن و موثر بدون هیچ گونه عوارض جانبی مضر می شود.

پارک گفت: “ایمپلنت زیست سازگار و دستگاه انقباض مقدار نور و فتودینامیک درمانی ممکن را برای پاسخ فردی تومور فراهم می کند.”

در درازمدت، این منجر به زمینه‌ای می‌شود که پتانسیل ارائه قابلیت‌های پایش سلامت بالینی را برای استفاده بیشتر فراتر از محدودیت‌های بیمارستان یا امکانات آزمایشگاهی سنتی دارد. همچنین گزینه های درمانی را برای جلوگیری از پیشرفت بیشتر بدخیمی ارائه می دهد، بنابراین کیفیت زندگی افراد مبتلا به سرطان را به طور قابل توجهی بهبود می بخشد.

اینها بار اقتصادی عظیمی را که بر منابع سرطانی وارد می‌شود کاهش می‌دهد که تنها در سال 2020 به 167 میلیارد دلار خواهد رسید. پیش بینی می شود تا سال 2022، هزینه های جهانی سرطان شناسی به 206 میلیارد دلار برسد که افزایش 23.35 درصدی را نشان می دهد.

بر اساس گزارش موسسه تحقیقات سرطان آمریکا، سرطان کولورکتال سومین سرطان شایع در سراسر جهان است، به استثنای سرطان پوست. طبق گزارش انجمن سرطان آمریکا، تقریباً 149500 بزرگسال در ایالات متحده در سال جاری به سرطان روده بزرگ مبتلا خواهند شد و انتظار می‌رود که این سرطان باعث مرگ 52980 نفر شود.

اگرچه درمان فوتودینامیک در بسیاری از سرطان‌های تومور جامد مؤثر بوده است، کاربرد بالینی آن به دلیل درک ناقص پاسخ‌های مختلف به سرطان و بافت طبیعی و فقدان روش‌هایی برای نظارت بر پاسخ تومور و تنظیم بر این اساس محدود است.

برای پر کردن این شکاف، پارک و تیم تحقیقاتی او یک رویکرد دو مرحله ای را پیشنهاد کردند. ابتدا یک داروی حساس به نور تجویز می شود که معمولاً توسط سلول های تومور مصرف می شود، سپس تومور با نور غیر حرارتی در طول موج متناسب با طیف جذب دارو روشن می شود. فعال شدن دارو باعث واکنش فتوشیمیایی می شود که باعث مرگ سلول های تومور می شود.

پارک افزود: دستگاه داخل حفره بستری با حداقل تهاجم و زیست سازگار را برای تشخیص نور سلول های سرطانی باقیمانده و رساندن آنها به سلول های تومور در هر قسمت از بدن فراهم می کند و می تواند بر روی سینه، کلیه ها، ریه ها، پانکراس، سرطان پروستات تاثیر بگذارد. سرطان تخمدان و سرطان نادر.

مشارکت‌های دیگر در این مطالعه شامل برخی از محققان مشهور از دپارتمان مهندسی برق و کامپیوتر، دانشگاه لیدز در بریتانیا و دانشگاه سان مون در کره جنوبی است.

جزئیات بیشتر در مورد این دستگاه در مجله Nature Communications منتشر شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

مطلب پیشنهادی

خرید لایسنس نود 32 خرید ESET پشتیبانی 24 ساعته آی نود

خرید لایسنس نود 32 – خرید ESET- پشتیبانی 24 ساعته- آی نود خرید آنتی ویروس, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.